Login:
Hasło:
Już DZIŚ ZAREZERWÓJ Swoje WYMARZONE ŚWIĘTA w Górach!!!! Ostatnie Wole MIEJSCA !!!!!

Największe atrakcje Zakopanego - Podhala.

 

ATRAKCJE ZAKOPANEGO:

 

1.      TĘTNIĄCE ŻYCIEM w dzień i w nocy KRUPÓWKI wraz z GWARNYM PLACEM pod GUBAŁÓWKĄ.

      Krupówki to  jedna z najbardziej znanych ulic w całej Polsce wyłączona z ruchu samochodowego. Deptak biegnący przez środek miasta ma 1100 m długości. Większość mieszczących się wzdłuż Krupówek budynków zajmują liczne restauracje i karczmy góralskie oraz sklepy z pamiątkami, jest tu również postój dla dorożek. Czas wolny który spędza się w Zakopanym po wycieczce górskiej oraz szaleństwie na stoku są właśnie Krupówki. To tutaj można znaleźć wszystko co jest potrzebne dla turysty aby nabrać sił na kolejny dzień. Można potańczyć w lokalnej dyskotece czy też przy muzyce regionalnej w karczmie. Znakomita różnorodność restauracji, kawiarni, sprzedawców pamiątek, słynnych serków góralskich, lokalnych grajków. Ze znanych i wartych obejrzenia budynków na Krupówkach wymienić należy - Hotel Kasprowy Wierch, neoromański kościół parafialny pw. Świętej Rodziny, zabytkowy budynek Zespołu Szkół Zawodowych i mieszczące się obok niego Muzeum Tatrzańskie.   

     Idąc dalej tą słynną ulicą dojdziemy do placu pod Gubałówką który stanowi przedłużenie Krupówek. To przede wszystkim duży plac z mnóstwem straganów które tworzą niepowtarzalny klimat i gdzie można kupić dosłownie wszystko o czym pomyślimy a przede wszystkim dobrą pamiątkę z Gór. Chlubą są oczywiście serki góralskie oraz regionalne wyroby z drewna, owcze skóry. 


 

2.      WIELKA KROKIEW „KRÓLOWA NASZYCH KOCHANYCH SKOCZKÓW ”

 

Wielka Krokiew imienia Stanisława Marusarza to największa ( i najbardziej znana), spośród zakopiańskich skoczni narciarskich o punkcie konstrukcyjnym K120. Położona na północnym stoku góry Krokiew przy ulicy Bronisława Czecha i Józefa Piłsudskiego. Swoją urodę zawdzięcza naturalnemu położeniu pośród tatrzańskich lasów.

 

Tereny wokół skoczni przygotowane są dla TURYSTÓW z pięknymi straganami. Dla NAJMŁODSZYCH (quady, park linowy, przejażdżki kucykiem, a zimą niewielki wyciąg narciarski). Dla zmotoryzowanych turystów przygotowano parking, zarówno dla samochodów osobowych jak i autokarów.

 

Zakopane od kilku lat jest organizatorem zawodów w skokach narciarskich w ramach zawodów Pucharu Świata oraz Letniej Grand Prix. Atmosfera panująca podczas rozgrywania zawodów, odczuwalna jest nie tylko na samym obiekcie SKOCZNI, ale również w całym mieście. Zawody odbywają się w styczniu. To poczas tych zawodów wiele zwycięstw odnosił nasz znakomity skoczek Adam Małysz.

 

 

3.      NARTY  W ZAKOPANYM I NA PODHALU.

 

Oferta dla NARCIAŻY na PODHALU jest bardzo bogata „Każdy znajdzie coś dla SIEBIE”

 

Prezentujemy Państwu nazwy  wszystkich największych OŚRODKÓW narciarskich na PODHALU

 

a)      HARENDA ZAKOPANE

 

b)      NOSAL - Zakopane

 

c)      HALA SZYMOSZKOWA – Zakopane

 

d)      Kasprowy- Zakopane

 

e)      BIAŁKA TATRZAŃSKA

 

f)       BUKOWINA TATRZAŃSKA

 

g)      MAŁE CICHE

 

h)      BIAŁY DUNAJEC

 

i)       MURZASICHLE i PORONIN

 

j)      ZĄB

 

4.      PO NARTACH WSPANIAŁY RELAKS W  BASENACH TERMALNYCH I AQUPARKACH NA TERENIE PODHALA.

 

Wszystkie BASENY TERMALNE  oferują ogrzewaną geotermalnie wodę o właściwościach leczniczych oraz liczne atrakcje zarówno dla dzieci  i dorosłych. Są idealne jako relaks po górskich wycieczkach i „BIAŁYM SZALEŃSTWIE”.  Oraz są niezastąpione podczas deszczowych dni.

 

Na STRONIE  każdego z BASENÓW TERMALNYCH  znajdą Państwo cenniki biletów, opis atrakcji przygotowanych dla gości oraz galerię zdjęć, a także dane teleadresowe i mapę z dojazdem. (wystarczy wpisać nazwę w wyszukiwarkę i znajdziecie Państwo odpowiedni adres).

 

a)      Aquapark w Zakopanem

 

b)      Termy Podhalańskie (na granicy Szaflar i Białego Dunajca)

 

c)      Termy Bukowina w Bukowinie Tatrzańskiej

 

d)     Termy Bania w Białce Tatrzańskiej

 

e)      Termy na Polanie Szymoszkowej ( Zakopane)

 

5.      Z Zakopanego na niezapomniany SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA.

 

 

 

Spływ Dunajcem to największa atrakcje turystyczna Pienin. Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach - Kątach. Istnieją dwie przystanie docelowe - Szczawnica (dł. trasy 18 km czas ok.2 godzin i 15 minut) oraz Krościenko (dł. trasy ok 23km i czas 2 godziny i 45 minut).
Spływy odbywają się codziennie w okresie od 1 kwietnia do 31 października. Ceny biletów zależą od punktu docelowego bilet do Szawnicy - normalny 44zł i ulgowy 22 zł; do Krościenka odpowiednio 53 zł i 26,5 zł.
Spływ odbywa się w tradycyjnych drewnianych łodziach po rzece stanowiącej w tym miejscu graniczny pas neutralny między Polską a Słowacją. Na wysokości najwyższego szczytu Pienin - Trzech Koron rozpoczyna się właściwy przełom - rzeka na odcinku 9 km tworzy 7 pętli między skalnymi ścianami. Warto też na wszelki wypadek wziąć  ze sobą przeciwdeszczową pelerynę gdyż w górach pogoda jest trudna do przewidzenia

 

      Dane Kontaktowe:
      Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich
      34-443 Sromowce Wyżne
      ul. Kąty 14
      tel. +48 18 2629721,
      tel./fax +48 18 2629793
www.flisacy.com.pl Informacje te  pochodzą z oficjalnej strony Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich - www.flisacy.com.pl i   tam odnaleźć można szczegółowe informacje dotyczące spływu.

 

Najważniejsze turystyczne miejscowości Podhala to:

 

·         Zakopane

 

·         Krościenko

 

·         Czorsztyn

 

·         Bukowina Tatrzańska,

 

·         Białka Tatrzańskaktóra obok Zakopanego stanowi jedną z ważniejszych stacji    narciarskich

 

·         Kościelisko

 

·         Małe Ciche

 

·         Poronin

 

·         Chochołów

 

Największa ilość tanich i sprawdzonych noclegów w tatrach. Sprawdź sam! http://www.pensjonaty-tatry.pl/atrakcje-zakopanego.html