Login:
Hasło:
Już DZIŚ ZAREZERWÓJ Swoje WYMARZONE ŚWIĘTA w Górach!!!! Ostatnie Wole MIEJSCA !!!!!

Krupówki tworzą klimat Zakopanego.

Krupówki tworzą klimat Zakopanego. Znajdźmy nocleg na Podhalu by cieszyć się tym miejscem kilka dni.

Krupówki to jedno z tych miejsc w Zakopanem, które trzeba odwiedzić. To jedna z najbardziej znanych ulic wyłączona z ruchu samochodowego. Deptak biegnący przez środek miasta ma 1100 m długości. Większość mieszczących się wzdłuż Krupówek budynków zajmują liczne restauracje i karczmy góralskie oraz sklepy z pamiątkami, jest tu również postój dla dorożek.  Czas wolny który spędza się w Zakopanym po wycieczce górskiej oraz szaleństwie na stoku są właśnie Krupówki. To tutaj można znaleźć wszystko co jest potrzebne dla turysty aby nabrać sił na kolejny dzień. Można potańczyć w lokalnej dyskotece czy też przy muzyce regionalnej w karczmie. Znakomita różnorodność restauracji, kawiarni, sprzedawców pamiątek, słynnych serków góralskich, lokalnych grajków. Ze znanych i wartych obejrzenia budynków na Krupówkach wymienić należy - Hotel Kasprowy Wierch, neoromański kościół parafialny pw. Świętej Rodziny, zabytkowy budynek Zespołu Szkół Zawodowych i mieszczące się obok niego Muzeum Tatrzańskie.

Trochę historii:

Obecny kształt Krupówek ukształtował się podczas wielkiego pożaru, który 21 stycznia 1899 roku strawił drewniane budynki w centrum Krupówek. Na ich miejscu powstały pierwsze murowane kamienice m.in. Morskie Oko. w latach 90 XX wieku na Krupówkach pojawiła się nowa kostka brukowa, oraz wszystkim którzy byli na Krupówkach doskonale znane charakterystyczne pochyłe latarnie. Wyglądające okazale nocą gdy cała ulica jest pokryta śniegiem.  Zimą i latem ta ulica wygląda pięknieJ

Ułatwienia które powstały dla turystów:

Jeszcze do niedawna największa bolączką Krupówek było przejście dla pieszych przez ulicę Kościeliską, łączące ze sobą deptak z targowiskiem na placu pod Gubałówką. Obecnie w tym miejscu powstało przejście podziemne. 

Idziemy dalej w stronę Gubałówki:

Idąc dalej tą słynną ulicą dojdziemy do placu  pod Gubałówką który  stanowi przedłużenie Krupówek. Plac to przede wszystkim  duży plac z mnóstwem straganów które tworzą niepowtarzalny klimat i  gdzie można kupić dosłownie wszystko o  czym pomyślimy a przede wszystkim dobrą pamiątkę z Gór. Chlubą są oczywiście serki góralskie oraz  regionalne wyroby z drewna, owcze skóry.

Kierują się w stronę Gubałówki dojdziemy do budynku  Polskich Kolei Liniowych skąd odjeżdża kolejka torowo linowa na szczyt. Bilet kosztuje  od 9 do 17 zł . Kolejka rusza co 10 minut przy frekwencji min. 10 osób, przy mniejszej frekwencji co 30 minut. Jest czynna codziennie miedzy 9.00 - 20.00 poza sezonem i od 8.00 do 21.45 w sezonie. Dla amatorów pieszych wędrówek  istnieje również droga wiodąca na szczyt - szlak rozpoczyna się po lewej stronie budynku PKL. Droga jest bardzo przyjemna i prosta nie wymaga wiele wysiłku. Zimą oczywiście można tu pojeździć na nartach.  Będąc na górze Gubałówki  ujrzymy piękny  widok na panoramę Tatr i dolinę w której leży miasto.

 

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Zakopanego i całego Podhala oraz oczywiście Krupówek. Dla wszystkich osób które wybierają się na Podhale i planują zostać tu parę dni polecamy łatwy i w pełni profesjonalny portal do szybkiego znalezienia noclegu na Podhalu www.pensjonaty-tatry.pl.